Jakie są podstawowe rodzaje zakładów w ruletce internetowej?

Zakłady w ruletce dzielą się na wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze obstawia się w środku pola, te drugie na obrzeżach stołu do gry. Strit to najprostszy zakład, na pojedynczy numer – żeton ustawia się pośrodku pola z liczbą, a wypłata wynosi 35:1. Split to zakład na dwa sąsiadujące ze sobą numery, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Żetony ustawia się na linii między polami, a wygrana wynosi 17:1. Street, albo inaczej Three line, to zakład na trzy numery w jednej poziomej linii. Żetony umieszcza się na linii rozdzielającej zakłady wewnętrzne od zewnętrznych, przy górnym numerze. Wygrana w Street to 11:1.

Corner to zakład dotyczący czterech numerów ułożonych obok siebie na planie kwadratu. Żetony ustawia się na przecięciu linii z wszystkich numerów, a wygrana to 8:1. W Six line obstawia się sześć numerów z dwóch sąsiadujących ze sobą streetów. Wygrana jest wypłacana w stosunku 5:1.

Zakłady zewnętrzne przynoszą najniższe wygrane – kolumny i tuziny dają wygraną w stosunku 2:1. Kolumny obstawia się stawiając żetony na polu z opisem 2-1, przy lewej, środkowej albo prawej kolumnie. Tuziny to zakłady na kolejne dwunastki, od 1-12, 13-24 oraz 25-36. Pola do zakładów na tuziny są opisane kolejnymi numerami: 1st 12, 2nd 12, 3rd 12.

Pozostałe trzy rodzaje zakładów zewnętrznych przynoszą wygraną w wysokości 1:1. Do tych zakładów należy obstawianie kolorów, niskich/wysokich numerów oraz liczb parzystych/nieparzystych. Przy kolorach pola do zakładu są po prostu oznaczone na czerwono albo na czarno.

Przy liczbach wysokich (od 19 do 36) pojawia się napis „high”, przy numerach niskich (od 1 do 18) widnieje napis „low”. Do żadnego z tych zakładów nie zalicza się zera. Liczby parzyste obstawia się na polu z napisem „even”, a nieparzyste na polu określonym jako „odd”. Na torze (racetrack) obstawia się jeszcze zakłady typu serie 0/2/3, serie 5/8, orphelin oraz neighbours.
Ruletka online ma też swoje źródło w internecie
Ciekawe materiały dotyczące ruletki znajdziesz nie tylko na naszym portalu. Kolejnym ciekawym serwisem, który prezentuje najbardziej wytrawne zagadnienia związane z ruletką jest serwis www.ruletka.com.pl - jest to też swojego rodzaju źródło naszych materiałów.
Znajdź dopasowany bonus Jaką kwotę chcesz wpłacić?
PLN
Copyright © 2012-2022 ruletka-internetowa.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona została wygenerowana w 0.01 sekund.
Ruletka internetowa to jedna z najpopularniejszych gier w kasynach online. Dowiedz się wszystkiego o ruletce internetowej w 15 minut.